කොවිඩ් සුවය ලබන අයට

ජුනි 3, 2021

රකූල් ප්‍රීත් සිං යනු අති දක්ෂ නිළියක් පමණක් නොව උද්යෝගයෙන් ව්‍යායාමයේ නිරතවන්නියක ලෙසද ප්‍රකටය. ඇය දිනපතාම වැඩ කරන නිළියක ලෙසින් කොරෝනා වෛරස් ව්‍යාප්තිය හේතුවෙන් ශරීර සුවතා මධ්‍යස්ථාන වසා දැමූ විට පවා නිවසේදී ව්‍යායාමයේ නිරතවීමට අන් අයටද උපදෙස් ලබා දුන්නා. මීට සති කිහිපයකට පෙර ඇය ද කොරෝනා වෛරසයේ ග්‍රහණයට ලක් වූවා. පසුගියදා ඇය ඉන්ස්ටග්‍රම් වෙත පැමිණියේ සුවය ලැබූ අයට සහ තවමත් සුවය ලබන අයහට ඇය ලද අත්දැකීම් පැවසීමටයි.

එහිදී ඇය කොවිඩ් 19 රෝගීන් කළ යුතු සහ නොකළ යුතු දේ මෙන්ම යෝගා නිද්‍රාව පිළිබඳව ද පැහැදිලි කර සිටියා. ඇය බිම දිගාවී සිටින ඡායාරූපයක් පළ කර සඳහන් කර සිටියේ "නැහැ! මම නිදාගෙන නැහැ! මගේ සුවතා විශේෂඥයා විසින් යෝජනා කරන ලද යෝග නිද්‍රා සැසියකි" යනුවෙනි. වසංගත කාංසාව නිසා ඔබ නිදිමත, ආතතිය හෝ පශ්චාත් කොවිඩ් යථා තත්වයට පත් කරන්නේ නම්, තමා යෝජනා කරන්නේ යෝගා නිද්‍රාව බව රකුල් පවසන්නීය. රකූල්ගේ නවතම චිත්‍රපටය වන 'සර්දාර් කා ග්‍රෑන්ඩ්සන්' පසුගියදා ඩිජිටල් ලෙස නිකුත් විය.