රොනීට මොක් සුව

ඔක්තෝබර් 25, 2018

ප්‍රවීණ රංගන ශිල්පි සහ ගායන ශිල්පි රොනී ලීච් කලාකරුවාණන්ට මොක් සුව පතමි!

රොනී දෙව් මව් තුරුලේ

1953 උපත ලද රොනී ලීච් කලාකරුවා 1972 වසරේදී ගායනයට පිවිසිණ. සේන සමරසිංහගේ 1983 ඈතින් ඈතට සිනමාපටය හරහා සිනමාවට පිවිසුණි. එම සිනමාපටයේ ගිටාරයක් ඇතිව කොට කලිසමකින් සැරසී සරුංගලේ වාගේ පාවේලා ගීතයට රැඟුමක් එක් කරන කළ ඔහුට කොණ්ඩයක් තිබිණි. නමුත් තට්ටයා ගීය ගායනා කරන විට කොණ්ඩය කපා දමා ඇත. චෙරියෝ ඩාලිං, දවල් මිගෙල් රෑ ඩැනියෙල්, පෙම් කැකුළ, ක්ලීන් අවුට් සහ බොහෝ සිනමාපටවල හාස්‍ය චරිත තුළින් ප්‍රේක්ෂකයන් සිනහවට ලක් කළේය. එය මහඟු ක්‍රියාවකි. තට්ටයා ගීතය සමඟින් ගායන ලොවට පිවිස කෙල්ලේ කෙල්ලේ සුදු කෙල්ලේ, කවුද බොලේ ඇලිස්' සහ වෙනත් ගීත ද ගායනා කරන ලදී. ඔබට මොක් සුව පතමි.


සෑම හදවතක්ම සතුටු කළ රොනී ලීච්

කලා කෙතට පායා ආ තට්ටයා වූ රොනී ලීච් දයාබර අයියේ ඔබ කුඩා වැඩිහිටි මහලු සෑම දෙනාගේම මුවට සිනාගෙන දී රංගනයෙන් ගීතයෙන් රටක් වසඟ කළ ඔබ කලා ලොවේ දිලුණු තාරකාවක් විය. ඔබ කළ අපූරු දස්කම් නිරතුරුම අප සිත්වල නොමැකී ඇත. දයාබර රොනී ලීච් අයියේ ඔබ මියගිය අරුමය සිතාගන්නවත් නොහැකිය. ඔබට අජරාමර නිවන් සුව.

 

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.